Wybrane zabytki

Może Cię zainteresować

Zainspiruj się podróżami innych

Ciekawe atrakcje na maila!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, a co tydzień dostaniesz świeżą dawkę wypoczynku!

Dodaj
na listę
Znanenieznane
0.0
0

Stare Miasto Kraków

Stare Miasto w Krakowie jest najstarszą częścią miasta. Jest otoczone plantami, a jego centrum stanowi Rynek Główny. Jest to jeden z największych placów w Europie, powstał podczas lokacji miasta na prawie magdeburskim w 1257 r. Ma kształt kwadratu o wymiarach 200 m x 200 m. Głównymi zabytkami krakowskiego Starego Miasta są znajdujące się na Rynku Głównym: kościół Mariacki, Sukiennice i wieża ratuszowa oraz pozostałości murów obronnych – Brama Floriańska i Barbakan.

Dziś Stare Miasto jest kulturalnym i rozrywkowym centrum Krakowa. Przyjeżdżają tu turyści z całego świata. Miejsce to tętni życiem, liczne kawiarenki wypełniają najróżniejsze języki świata, uliczni grajkowie i artyści prezentują swoje umiejętności, kwiaciarki sprzedają cudownie pachnące kwiaty, a dorożkarze czekają na chętnych by się przejechać bryczką po Krakowie.

W 1978 Stare Miasto wraz z Wawelem, Kazimierzem i Stradomiem zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w 1994 razem z Wawelem, Stradomiem, Kazimierzem, Podgórzem, Nowym Światem i Piaskiem zostało uznane za pomnik historii.

Dodaj swoją opinie

Wyślij opinię

Nie jesteś zalogowany

Aby móc komentować musisz się zalogować w serwisie ZnaneNieznane

Zaloguj się...
Oceń:
Aby oceniać musisz być zalogowany. Zaloguj się
Twoja ocena