W pobliżu

Inne wydarzenia

Może Cię zainteresować

Ciekawe atrakcje na maila!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, a co tydzień dostaniesz świeżą dawkę wypoczynku!

Dodaj
na listę
0.0
0

Jesteśmy szóstką studentów różnych kierunków wrocławskich uczelni, których łączy marzenie rocznej podróży autostopem dookoła świata. Podróży, która zapewni nam przeżycia i radości, które będziemy pamiętać przez wiele lat. Pomysł narodził się podczas jednej ze wspólnych podróży w czasie wakacji w 2012 roku. Od tego czasu nasze życie kręci się wokół przygotowań do wyprawy, w którą wyruszymy na początku wakacji 2013.

Rozważywszy wszystkie możliwości, zdecydowaliśmy się obrać trasę na wschód. Oczywiście nie próbujemy nawet zaplanować całej podróży. Po pierwsze, brak sprecyzowanego planu da nam dużo większą swobodę podróżowania, będziemy mogli podążać za radami napotkanych po drodze ludzi, odwiedzać miejsca, o których dowiemy się przypadkiem po drodze i zatrzymywać się na dłużej w miejscach, które nas urzekną. Po drugie, nie wydaje nam się żeby w ogóle zaplanowanie całej trasy było możliwe. Za dużo rzeczy może się w trakcie takiej podróży zmienić. Jednak ogólny zarys drogi mamy już w głowach. Wyruszyć chcemy z Wrocławia w kierunku południowo-wschodnim, dojechać do Turcji, a następnie do Iranu. Kolejnym krajem na trasie jest Pakistan, jednak świadomi możliwych trudności w otrzymaniu pakistańskiej wizy, dopuszczamy też możliwość lotu z Iranu do Indii - wszystko okaże się w Iranie. Z Indii pojedziemy dalej na wschód odwiedzając niektóre z krajów takich jak Nepal, Bhutan, Bangladesz, Birma, Laos, Wietnam, Kambodża, Tajlandia, Malezja, Singapur czy Indonezja. Z Indonezji będziemy chcieli dostać się do Australii, próbując szczęścia z tzw. "jachtostopem". W Australii prawdopodobnie zostaniemy kilka miesięcy pracując i zarabiając na dalszą podróż. Pozwoli nam na to wiza, jaką możemy otrzymać dzięki ukończonym studiom inżynierskim na Politechnice Wrocławskiej. A gdy podreperujemy wystarczająco nasz budżet, spróbujemy dostać się do Ameryki Południowej i tam podróżować przez kolejnych kilka miesięcy. Jeśli wystarczy nam czasu i pieniędzy, myślimy też o odwiedzeniu Ameryki Północnej. 

Jako środek transportu podczas wyprawy "Przez Kontynenty" wybraliśmy autostop. Dlaczego właśnie autostop? Uważamy, że taka forma podróży pozwoli nam poznać wielu fantastycznych ludzi, zagłębić się w lokalną kulturę i przeżyć niesamowite przygody. Oczywiście, może się okazać, że nie zawsze będzie to możliwe - nie odrzucamy w związku z tym możliwości poruszania się innymi środkami transportu. Nie chcielibyśmy jednak przemierzać dużych odległości samolotami, pociągami czy autobusami - nie chodzi przecież o to żeby okrążyć świat, oglądając go z okna pojazdu.

Szacujemy, ze cała wyprawa zajmie nam około 14 miesięcy - od lipca 2013 do września 2014. Po takiej rocznej przerwie, będziemy mogli jeszcze dokończyć studia, a potem - znów ruszyć w świat :)

Aby utrzymać kontakt z osobami, które nasza podróż może zainteresować, stworzyliśmy bloga pod adresem www.przez-kontynenty.pl, na którym w czasie podróży będziemy starać się na bieżąco informować o naszych przygodach. Posiadamy także fanpage na Facebooku: www.facebook.com/przezkontynenty

Dodaj swoją opinie

Wyślij opinię

Nie jesteś zalogowany

Aby móc komentować musisz się zalogować w serwisie ZnaneNieznane

Zaloguj się...
Oceń:
Aby oceniać musisz być zalogowany. Zaloguj się
Twoja ocena