W pobliżu

Inne wydarzenia

Może Cię zainteresować

Ciekawe atrakcje na maila!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, a co tydzień dostaniesz świeżą dawkę wypoczynku!

Dodaj
na listę
0.0
0

Na deskach legendarnego Kina Iluzjon Filmoteki Narodowej będziemy mogli podziwiać 20 performerów z 13 krajów świata. To pierwszy międzynarodowy festiwal burleskowy, który odbędzie się w Polsce. Polish Burlesque Festival to wydarzenie, którego formuła opiera się na formacie największych światowych festiwali burleski. Warszawa w końcu dołączy do listy miast, które goszczą najbardziej znanych performerów z całego świata. 

Na scenie Kina Iluzjon wystąpi aż 15 artystów burleskowych. W niedzielę, w Cafe Iluzja odbędzie się Burlesque Brunch z pokazami burleski na żywo oraz burleskowym targiem. 

Wysoki poziom artystyczny Festiwalu zapewnią headlinerzy – Vicky Butterfly z Wielkiej Brytanii oraz Hedo Luxe z Niemiec. Dla osób, które będą chciały zobaczyć burleskę od kuchni, organizatorzy zapewniają możliwość wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez obie gwiazdy.

Vicky Butterfly pochodzi z rodziny z tradycjami kabaretowymi i cyrkowymi. Obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych performerek burleski, a jej taniec z wachlarzami z piór okrzyknięto najlepszym na świecie. Na burleskowej scenie znana jest przede wszystkim z romantycznych numerów nawiązujących do wiktoriańskiego piękna. - Moja wizyta w Polsce podczas PBF będzie nie tylko wizytą artystyczną i zawodową, ale również sentymentalną. Mam polskie korzenie i będę pierwszym członkiem rodziny odwiedzającym Polskę od 1915 roku. Cieszę się, że będę gościć w kraju z tak fantastyczną historią sceny kabaretowej i rewiowej. – mówi Vicky Butterfly, gwiazda PBF.

Hedo Luxe to niemiecka gwiazda boyleski. Jest uznanym performerem, projektantem kostiumów, autorem kreacji dla największych performerek, aktorek i śpiewaczek ze świata kultury. Uznany za jednego z najbardziej interesujących artystów w Europie.

Burleska pojawiła się na polskiej scenie artystycznej ponad pięć lat temu za sprawą Betty Q – prekursorki tej sztuki w Polsce. To właśnie nasza rodzima gwiazda jest pomysłodawczynią, producentką i twarzą Polish Burlesque Festiwal. 

Betty Q to pierwsza polska performerka burleski. Porca Papessa 2013 (Caput Mundi International Burlesque Award), reprezentantka Polski na międzynarodowych festiwalach na całym świecie, półfinalistka Mam Talent. Współpracuje m.in. z kabaretem Pożar w Burdelu. Aktorka, autorka choreografii filmowej i teatralnej. Nauczycielka burleski i założycielka pierwszego w Polsce kolektywu burleskowego Betty Q & Crew. Kuratorka sceny Take It OFF! na OFF Festival w Katowicach. 

Jak podkreślają organizatorzy, tegoroczny Polish Burlesque Festival to dopiero początek. Europejskie festiwale rosną w siłę przyciagając każdego roku coraz większą widownię. W przyszłym roku odbędzie się już 10 edycja największego światowego festiwalu burleski – London Burlesque Festival oraz 9 edycja Helsinki Burlesque Festival, imprezy uznawanej za prezentującą najwyższy poziom burleski w Europie. - Naszym celem jest, aby Polish Burlesque Festival zagościł na stałe na polskiej mapie kulturalnej. Chcemy pokazać światu na co stać Warszawę – nasza rodzima scena stale się rozwija, a pokazy polskich performerek są na światowym poziomie. Nasza stolica ma fantastyczne przedwojenne tradycje kabaretowe oraz rewiowe, które chcemy kontynuować. Mamy też wspaniałą publiczność, która jest z burleską od początku i cały czas się powiększa. – dodaje Betty Q.

Dodaj swoją opinie

Wyślij opinię

Nie jesteś zalogowany

Aby móc komentować musisz się zalogować w serwisie ZnaneNieznane

Zaloguj się...
Oceń:
Aby oceniać musisz być zalogowany. Zaloguj się
Twoja ocena