W pobliżu

Podobne

Może Cię zainteresować

Ciekawe atrakcje na maila!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, a co tydzień dostaniesz świeżą dawkę wypoczynku!

Dodaj
na listę
Znanenieznane
0.0
0

Informacje o trasie

Miejsce startu: Sierakowo Sławieńskie
Miejsce końcowe: Podgórki
Rodzaj: samochodowa
Trudność: Aktywny
Dystans: 32.0 km
Czas: 5.0 h

W skrócie...

Hobbici, bajki czy labirynty to atrakcje, jakie czekają na Was w wioskach tematycznych. Wioski zostały utworzone na terenie dwóch gmin w Polsce (Sianów i Malechowo).

Wioska Końca Świata – Iwięcino (8.0km)

Będąc w wiosce końca świata możecie wziąć udział w grach i zabawach tematycznych, nawiązujących do średniowiecznego i cysterskiego rodowodu wsi i wiejskich tradycji ludowych. Wśród atrakcji, jakie czekają na turystów we wsi są m.in.: warsztaty Cysterskie, kaligrafia, spływy kajakowe, warsztaty rękodzielnicze, zegar słoneczny oraz geologiczna ścieżka edukacyjna.

Wioska Zdrowego Życia – Dąbrowa (9.9km)

Będąc w Wiosce Zdrowego Życia usłyszycie pianie kogutów i zobaczycie pasące się krowy. W miejscowości znajduje się też wiejski stragan, na którym można kupić wiejskie wyroby. W miejscowości możecie też zwiedzić z przewodnikiem zabytkowy kościół, posłuchać opowieści o zakonie cystersów, wziąć udział w warsztatach odlewania cyny, czy nauczyć się strzelania z łuku. Wśród atrakcji, jakie czekają na odwiedzających jest też „mokra piaskownica” oraz gry i zabawy na „Wesołej Łączce” .

Wioska Hobbitów - Sierakowo Sławieńskie (9.2km)

Kolejna na trasie jest wioska Hobbitów. W miejscowości spotkacie m.in.: się Gandalfa, Entiana, Golluma. Są też przerażające Trolle. Każdego roku w miejscowości organizowane są wydarzenia cykliczne. W maju odbywa się “Majówka z Hobbitem”, w czerwcu – Powitanie Lata. W połowie lipca goście mogą uczestniczyć w zabawie tanecznej w wiosce Hobbitów, w sierpniu w Jarmarku Hobbita. Sezon kończą Urodziny Bilba, na które mieszkańcy wioski zapraszają we wrześniu.
Będąc w wiosce można wziąć udział w grze fabularnej, obejrzeć pokazy sztuki kowalskiej, wziąć udział w grach, zabawach, warsztatach ceramicznych, czy też warsztatach z pamiętnikarstwa i rękodzielnictwa.

Wioska Bajek i Rowerów – Podgórki (5.0km)

Będąc w wiosce bajek i rowerów koniecznie musicie poszukać skrzatów i krasnoludków. Tym z Was, którzy nie wierzą w bajkowe postaci mogę zaproponować spacer z przewodnikiem po bajkowej ścieżce przyrodniczej, biesiadę z wiejskim jadłem i tańcami, ognisko z pieczeniem kiełbasek, zabawy sportowe na wesoło, czy wizytę w pasiece u Gucia. W pasiece poznacie świat pszczół, zobaczycie też, w jaki sposób powstają miody i świece z wosku.

Wioska Labiryntów i Źródeł – Paproty

W wiosce labiryntów i źródeł można się naprawdę zgubić. Oprócz labiryntu jest tam labiryntowa wieża i piaskowa Góra. Ci z Was, którym uda się wyjść z labiryntu, mogą później postrzelać z balonowej katapulty, wziąć udział w grze terenowej, pleść z wikliny koszyk, wykonać gwizdek lub fujarkę lub zobaczyć, na czym polega działanie baterii słonecznych.

 

Dodaj swoją opinie

Wyślij opinię

Nie jesteś zalogowany

Aby móc komentować musisz się zalogować w serwisie ZnaneNieznane

Zaloguj się...
Oceń:
Aby oceniać musisz być zalogowany. Zaloguj się
Twoja ocena