W pobliżu

Podobne

Może Cię zainteresować

Ciekawe atrakcje na maila!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, a co tydzień dostaniesz świeżą dawkę wypoczynku!

Dodaj
na listę
Znanenieznane
0.0
0

Informacje o trasie

Miejsce startu: Szczecin
Miejsce końcowe: Szczecin
Rodzaj: piesza
Trudność: Aktywny
Dystans: 2.6 km
Czas: 3.0 h

W skrócie...

Miejski Szlak Turystyczny w Szczecinie nie trudno odnaleźć. Wyznacza go bowiem czerwona strzałka, namalowana na chodnikach. Na chodnikach odnajdziecie też numerki, przy których znajdują się zabytki oraz inne, warte uwagi atrakcje.

Dworzec Główny PKP (0.4km)

Naszą popołudniową wycieczkę zaczynamy od zwiedzenia Dworca Głównego PKP w Szczecinie, który znajduje się przy ul. Krzysztofa Kolumba. Jak na jedną z najstarszych stacji kolejowych na terenie kraju, to trzeba przyznać, nie wygląda najgorzej.

Gmach Poczty (0.1km)

Pora na kolejną atrakcję, czyli zabytkowy budynek Poczty Polskiej, który znajduje się przy ul. Dworcowej. Gmach z czerwonej cegły został wybudowany w stylu neogotyckim. W górnych partiach elewacji znajdują można dostrzec tympanony zwieńczone końskimi łbami, a w nadprożach okien - orły.

Budynek Dawnych Koszar (0.1km)

Kolejną atrakcją na trasie, do której docieramy po czerwonej, przerywanej linii jest budynek Koszar Bramy Ślimacznej. Obiekt został wybudowany w XVIII W.

Fragment Średniowiecznego Muru Obwarowań (0.1km)

Idziemy dalej. Teraz pora na średniowieczne obwarowania, które pełniły rolę obronną. Wał położony od strony rzeki pełnil także funkcję przeciwpowodziową.

Kościół pw. Św. Jana Ewangelisty (0.3km)

Kolejnym punktem do którego dotrzecie, idąc czerwoną linią, będzie Kościół św. Jana Ewangelisty. Obiekt znajduje się w południowo-wschodniej części Starego Miasta w Szczecinie.

Most Długi (0.1km)

Idziemy dalej, kierując się czerwoną linią na chodnikach. Trafiamy na kolejny punkt naszej wycieczki, czyli Most Długi w Szczecinie. Most ten był pierwszym mostem w mieście. Wybudowany został z drewna w 1283 r. Do roku 2000 był mostem zwodzonym, później zespawano go na stałe.

Ratusz Staromiejski (0.1km)

Idąc dalej trafiamy na kolejną atrakcje - Ratusz Staromiejski, który znajduje się przy ul. Księcia Mściwoja II 8. Ratusz zbudowano w XV w. Pierwotnie był on siedziba władz miasta. Obecnie w obiekcie znajduje się Muzeum Historii Szczecina – oddział Muzeum Narodowego.

Kamienica Loitzów (0.1km)

Kamienica Loitzów na którą trafiamy, jest nam już znana. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Szczecina. Gotycki budynek wybudowany został w latach w latach 1539-1547 na polecenie rodziny Loitzów.

Zamek Książąt Pomorskich (0.4km)

Kolejnym punktem na trasie jest Zamek Książąt Pomorskich, którego nikt z nas wcześniej nie widział. Trzeba przyznać, że żadna literatura nie oddaje jego piękna. Renesansowy zamek znajduje się na Wzgórzu Zamkowym, w sąsiedztwie Odry.

Ujeżdżalnia Zamkowa (0.4km)

Ujeżdżalnia Zamkowa, zwana także Stajnią Książęcą znajduje się przy ul. Rycerskiej. Obecnie w dawnej stajni znajduje się Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Baszta Siedmiu Płaszczy (Panieńska) (0.4km)

Baszta Siedmiu Płaszczy, zwana także Baszta Panieńską znajduje się u podnóży Zamku Książąt Pomorskich. Obiekt jest pozostałością po gotyckich fortyfikacjach, zbudowanych w XIV w.

Muzeum Morskie (0.0km)

Idziemy dalej za czerwoną linią i trafiamy do Muzeum Morskiego. Tutaj nam się bardzo podoba. W muzeum zgromadzono miniatury wszelkiego rodzaju pływadeł. Na ekspozycje składają się miniatury statków z różnych epok i kontynentów. Tutaj zobaczycie m.in.: egipski statek żaglowo-wiosłowy, łodzie wikingów czy model parowca.

 

Dodaj swoją opinie

Wyślij opinię

Nie jesteś zalogowany

Aby móc komentować musisz się zalogować w serwisie ZnaneNieznane

Zaloguj się...
Oceń:
Aby oceniać musisz być zalogowany. Zaloguj się
Twoja ocena