W pobliżu

Może Cię zainteresować

Podobne

Ciekawe atrakcje na maila!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, a co tydzień dostaniesz świeżą dawkę wypoczynku!

Dodaj
na listę
Znanenieznane
0.0
0

Wrocławskie Krasnale

Widzieliście kiedyś krasnale? Nie? 
W takim razie koniecznie musicie wybrać się na wycieczkę, żeby odszukać wszystkie wrocławskie krasnoludki. Te niewielkie stworki towarzyszą Wrocławianom od 2001 roku, przez co zlały się z tutejszym krajobrazem i przez mieszkańców uważane są już za coś naturalnego. Liczba krasnali nieustannie się zmienia, W różnych punktach miasta systematycznie pojawiają się nowe figurki.

Miejskie skrzaty stały się do tego stopnia popularne, że publikowane są specjalne broszury dla turystów oraz, szczególnie latem, organizowane wycieczki dla tych, którzy chcą połączyć zwiedzanie miasta z odnajdywaniem kolejnych figurek.

Warto wybrać się na wrocławską Wyspę Słodową na Festiwal Krasnali, podczas imprezy organizowana jest gra miejska, która ma na celu utrwalanie przyjaźni "międzygatunkowej".

Na ulicach Wrocławia znajdziecie m.in. Papę Krasnala (ul. Świdnicka), Bankusia Pieniążka (Rynek), Ekonomka (ul. Komandorska), krasnale fontanniane (w fontannie przed Teatrem Lalek), Lunatyka (ul. św. Mikołaja) i wielu, wielu innych, których poszukajcie sami.

Dodaj swoją opinie

Wyślij opinię

Nie jesteś zalogowany

Aby móc komentować musisz się zalogować w serwisie ZnaneNieznane

Zaloguj się...
Oceń:
Aby oceniać musisz być zalogowany. Zaloguj się
Twoja ocena