W pobliżu

Może Cię zainteresować

Podobne

Ciekawe atrakcje na maila!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, a co tydzień dostaniesz świeżą dawkę wypoczynku!

Dodaj
na listę
Znanenieznane
0.0
0

Park Linowy na Wyspie Opatowickiej

Park Linowy na Wyspie Opatowickiej (Wyspa Przygód Opatowicka) to kompleks nadrzewnych atrakcji (mostków, kładek siatek, drewnianych platform itp.) zawieszonych na stalowych linach. Łączna długość to ok 1 km. Na linach zamocowano blisko 100 różnych atrakcji, będących swoistym torem przeszkód na wysokości od 2 do 17 metrów. Dorosły użytkownik, a także towarzyszące mu dzieci do lat 16 (maksymalnie dwoje) mają do wyboru pięć tras. Noszą one nazwy:

  •     Świstak,
  •     Wiewiórka,
  •     Dzięcioł,
  •     Goryl
  •     Pantera.
  •     Małpka.

Trasy:

Inicjacja
Jest to trasa szkoleniowa, przygotowująca uczestników do bezpiecznego oraz rozsądnego korzystania z atrakcji. Instruktor przeprowadzi tutaj krótki kurs szkoleniowy. Cztery typowe przeszkody służą do poznania i umiejętnego poruszania się po atrakcjach całego parku.

          
Małpka (trasa łatwa)
Trasa przeznaczona jest dla dzieci o wzroście pomiędzy 140 i 160 cm z rękami podniesionymi do góry. Platformy zamieszczone są na wysokości od 2 do 3 m nad ziemią. Uczestnicy napotkają tutaj 21 przeszkód. Całkowita długość trasy wynosi ok 175 metrów.

          
Wiewiórka (trasa łatwa)
Ta trasa przygotowana została dla osób o wzroście minimum 160 cm z rękami podniesionymi do góry. Napotkamy tutaj 13 atrakcji, które zamieszczone są na wysokości od 3 do 6 metrów nad ziemią. Trasa mierzy ok 170 metrów długości.

          
Świstak (trasa średnia)
Przeznaczona jest dla uczestników o wzroście minimum 160 cm z rękami podniesionymi do góry. Na ścieżce jest 13 atrakcji, które umieszczone są na wysokości od 2,50 do 4 metrów nad ziemią. Łączna długość trasy wynosi 185 metrów.

          
Dzięcioł (trasa średnia)
Trasa ta przygotowana została dla osób o wzroście minimum 160 cm z rękami podniesionymi do góry. Składa się z 10 atrakcji, umieszczonych na wysokości od 3 do 9 metrów nad ziemią. Tutaj do pokonania mamy 135 metrów.

          
Goryl (trasa trudna)
Trasa przeznaczona jest dla osób o wzroście minimum 160 cm z podniesionymi rękami. Na napowietrznej ścieżce o długości 102 metry napotkamy 15 przeszkód zamieszczonych na wysokości od 8 do 10 metrów nad ziemią.

          
Pantera (trasa bardzo trudna)
Jest to trasa przygotowana dla osób o wzroście minimum 160 cm z podniesionymi rękami.Uczestnicy napotkają tutaj 16 atrakcji na trasie o łącznej długości ok 250 metrów.  

Kolejność związana jest z narastaniem trudności - im dalej tym trudniej i wyżej. Jednak dla osoby o średniej sprawności sportowej przejście wszystkich atrakcji nie stanowi wielkiego problemu, wymaga natomiast pełnej dyscypliny i roztropności. Trasa oznaczona symbolem Małpka przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych osiągających wysokość minimum 140 cm z rękami podniesionymi do góry. Przez cały czas korzystania z atrakcji, należy bezwarunkowo być przypiętym do „liny życia”. Ta szczególna lina, zaznaczona na czerwono stanowi o całkowitym bezpieczeństwie uczestników.

Odległości

6km do centrum
7km do dworca kolejowego

Dodaj swoją opinie

Wyślij opinię

Nie jesteś zalogowany

Aby móc komentować musisz się zalogować w serwisie ZnaneNieznane

Zaloguj się...
Oceń:
Aby oceniać musisz być zalogowany. Zaloguj się
Twoja ocena