W pobliżu

Może Cię zainteresować

Podobne

Ciekawe atrakcje na maila!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, a co tydzień dostaniesz świeżą dawkę wypoczynku!

Dodaj
na listę
Znanenieznane
0.0
0

Muzeum Warty - Spichlerz

Muzeum Warty - Spichlerz to najstarszy i największy budynek gorzowskiego Muzeum Lubuskiego. Obiekt to dawny spichlerz, będący wysokiej klasy zabytkiem sztuki ciesielskiej. Spichlerz powstał po 1722 r. na lewym brzegu Warty, w miejscu reduty broniącej przeprawy mostowej. Posadowiony na podmokłym gruncie posiada fundamenty w postaci łuków ceglanych.

Obiekt posiada 3 kondygnacje. Na parterze znajduje się sala edukacyjna imienia Kronenberga wyposażona w sprzęt audio - wideo. Pierwsza kondygnacja przedstawia dzieje Gorzowa Wielkopolskiego. Na drugim piętrze zlokalizowano salę wystaw czasowych, galerię malarstwa Jana Korcza i galerię tkaniny unikatowej. Ostatnia kondygnacja przeznaczona jest do ekspozycji malarstwa współczesnego. Znajduje się tam galeria "W kręgu Arsenału'55", gdzie można zobaczyć prace wybitnych polskich artystów malarzy, którzy w 1955 r. w warszawskim "Arsenale" uczestniczyli w wystawie przełomowej dla polskiej nowej sztuki, protestując przeciw socrealizmowi. Są tu m.in. prace takich artystów jak: Andrzej Wróblewski, Marek Oberländer, Henryk Gierowski, Jacek Sienicki, Jacek Sempoliński, Andrzej Wajda, Barbara Jonscher, Izaak Celnikier.

Na dziedzińcu przed budynkiem umieszczono: mechanizm maszyny parowej, pochodzący z tartaku w Namyślinie, kadzie na koncentrat oranżady, pochodzące z nieistniejącej już wytwórni napojów przy ulicy Kostrzyńskiej.

Dodaj swoją opinie

Wyślij opinię

Nie jesteś zalogowany

Aby móc komentować musisz się zalogować w serwisie ZnaneNieznane

Zaloguj się...
Oceń:
Aby oceniać musisz być zalogowany. Zaloguj się
Twoja ocena