W pobliżu

Może Cię zainteresować

Podobne

Ciekawe atrakcje na maila!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, a co tydzień dostaniesz świeżą dawkę wypoczynku!

Dodaj
na listę
Znanenieznane
0.0
0

Kopalnia Soli Kłodawa

Kopalnia Soli Kłodawa jest największą czynną kopalnią soli kamiennej w Polsce. Udostępniona jest do zwiedzania turystom indywidualnym oraz grupom zorganizowanym. Znajduje się tutaj najgłębsza na świecie podziemna trasa turystyczna. Program zwiedzania obejmuje prelekcję nt. historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawia człowiekowi niezapomniane wrażenia), przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych. Turyści obejrzą tu także wyeksploatowane komory solne oraz maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym. Na miejscu znajduje się firmowy sklepik z pamiątkami a turyści z daleka mogą zatrzymać się w Hotelu Dom Górnika.

Kopalnia w 2007 r. została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa w kategorii – najniżej odbywający się koncert muzyczny na świecie (600 m pod ziemią). Obiekt jest z pewnością nietuzinkowy i warty odwiedzenia.
W 2009 r. Kłodawska Podziemna Trasa Turystyczna została Turystycznym  Produktem Roku (nagroda przyznana przez Polska Organizację Turystyczną).

Dodaj swoją opinie

Wyślij opinię

Nie jesteś zalogowany

Aby móc komentować musisz się zalogować w serwisie ZnaneNieznane

Zaloguj się...
Oceń:
Aby oceniać musisz być zalogowany. Zaloguj się
Twoja ocena