Może Cię zaintereować

Podobne

Ciekawe atrakcje na maila!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, a co tydzień dostaniesz świeżą dawkę wypoczynku!

Dodaj
na listę
Znanenieznane
0.0
0

Schronisko Samotnia

Jeśli byliście kiedyś w Karkonoszach, to pewnie już wiecie, że Kocioł Małego Stawu jest jednym z ich najpiękniejszych zakątków. To właśnie tu znajduje się, malowniczo wkomponowane w krajobraz - Schronisko Samotnia. Otoczone jest urwistymi ścianami Kotła Małego Stawu. Jego ściany są skaliste, bardzo mocno urzeźbione i stanowią dobry teren wspinaczkowy. Dojście z Karpacza żółtym i niebieskim szlakiem zajmuje ok. 1,5 godz. 

Samotnia jest to jedno z najstarszych schronisk w Polsce. Słynie z przytulnej atmosfery drewnianych wnętrz i domowej kuchni. Jest czynne przez cały rok. Powstała przez rozbudowę i przebudowę starej budy pasterskiej. Dzisiejszy budynek powstał w końcu XIX w. i był kilkakrotnie remontowany.  Charakterystyczna jest wieżyczka, na której znajduje się sygnaturka, ogłaszająca alarm w górach. 

Schronisko oferuje 50 miejsc noclegowych i pełne wyżywienie. Odbywa się tutaj wiele szkoleń (również górskich), imprez okolicznościowych i wydarzeń kulturalnych. Schronisko stanowi doskonałą bazą wypadową do pieszych wycieczek, niedaleko stąd na Śnieżkę, do czeskich schronisk i malowniczego Wielkiego Stawu.

Na miejscu

Ogrzewanie
Zwierzęta akceptowane
  • Miejsce do grillowania

Odległości

7.2km do najbliższego miasta
9km do autobusu PKS

Pokój

  • Standard (2-osobowy)

Pokój

  • Standard (3-osobowy)

Pokój

  • Standard (4-osobowy)

Wieloosobowy

  • Standard (0-osobowy)

Dodaj swoją opinie

Wyślij opinię

Nie jesteś zalogowany

Aby móc komentować musisz się zalogować w serwisie ZnaneNieznane

Zaloguj się...
Oceń:
Aby oceniać musisz być zalogowany. Zaloguj się
Twoja ocena