Może Cię zaintereować

Podobne

Ciekawe atrakcje na maila!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, a co tydzień dostaniesz świeżą dawkę wypoczynku!

Dodaj
na listę
3.6
2

Pałac w Krobielowicach

Historia pałacu w Krobielowicach jest niezwykle bogata. Już w XIV wieku w miejscu obecnej budowli znajdowała się wieża. Pierwszymi właścicielami obiektu byli kolejno Heinrich von Sitten, Optzkone i Andreas Rügler. Podczas sekularyzacji dóbr zakonnych, pałac został skonfiskowany przez króla pruskiego, który następnie przekazał go feldmarszałkowi G. L. von Blücherowi. Pałac był nagrodą za zwycięstwo nad Napoleonem w bitwie pod Waterloo. Po śmierci marszałka pochowano go w mauzoleum niedaleko wsi. Obiekt był własnością rodu Blücherów do końca II wojny światowej. Później pałac został upaństwowiony a następnie wykupiony przez Chrisa Vaile - potomka angielskiej części rodziny marszałka Blüchera. Potomek, który pochodzi z Nowej Zelandii, o pięknym pałacu słyszał od prababci, która opowiadała niezwykłe historie.
Nowozelandczyk odkupił pałac od gminy Kąty Wrocławskie. Obecnie w odremontowanym obiekcie mieści się hotel i restauracja. Dookoła pałacu rozciągają się pola golfowe. 

Na miejscu

Akceptacja kart kredytowych
Bar kawiarnia
Internet
Ogrzewanie
Zaplecze bankietowe / konferencyjne
  • Miejsce do grillowania
  • Ogród
  • Sauna
  • Świece na stole

Odległości

4.8km do taxi
22.2km do lotniska
28.3km do basenu
4.7km do dworca kolejowego
4.7km do autobusu PKS

Dodaj swoją opinie

Wyślij opinię

Nie jesteś zalogowany

Aby móc komentować musisz się zalogować w serwisie ZnaneNieznane

Zaloguj się...

Opinie użytkowników:

Pałac w Krobielowicach
Oceń opinię: 1 5 0
2012-09-04 16:08 bmiara napisał/a:

Piękny

Piękny pałac i wspaniała obsługa

Pałac w Krobielowicach
Oceń opinię: 1 5 0
2011-12-12 10:05 pannaJot napisał/a:

Pałac Krobielowice

Pałac robi wrażenie, jest wielki i piękny (w czasie mojego pobytu przechodził remont, więc będzie pewnie jeszcze ładniej). Od przodu może tego tak nie widać, ale tylna część z filarami wygląda jak posiadłość rodem z Florencji ;-) Do pałacu prowadzi oryginalna, zabytkowa brama wjazdowa. Można pospacerować po parku, zobaczyć pola golfowe albo spróbować swoich sił w tej grze. A już niedługo w pałacu będzie otwarte nowe mini-muzeum dotyczące bitwy pod Waterloo, historii tej walki i jej bohaterów! Oryginalny pomysł, zamierzam się wybrać!

Oceń:
Aby oceniać musisz być zalogowany. Zaloguj się
Twoja ocena