Inne blogi

Może Cię zainteresować

Ciekawe atrakcje

Wybrane wydarzenia

W trasie

Zainspiruj się podróżami innych

TURYSTYCZNY EKSPERYMENT ZnaneNieznane!!!
2

Pierwszy pakiet ZnaneNieznane!
Wiedzieliście, że na Dolnym Śląsku przeprowadzaliśmy ostatnio turystyczny eksperyment?

3 rodziny, 3 dni, masa atrakcji
Trzy rodziny przez trzy dni odkrywały z nami wielkie tajemnice Gór Sowich. Zwiedzanie okazało się przyjemne. I to nie tylko dla dużych, ale także dla najmłodszych odkrywców. W dniach od 13 do 15 sierpnia rodziny spotkały się z wiedźmą, obejrzały pokaz walki rycerskiej, poszukiwały zaginionej komnaty w kompleksie Włodarz, rzucały jajkami w pruskiego żołnierza, zdobiły porcelanę...

Efekt?
To, co na pierwszy rzut oka wydawało się znane, okazało się nieznane :-) Dolny Śląsk kryje w sobie kopalnię emocji i wrażeń, które wydobywać można w całym pakiecie.

Co odkryło kilkunastu uczestników tej przygody sprawdźcie tutaj.

 
Poznajcie relacje uczestników:

Małgorzata Perek, mama
"Jestem oczarowana Górami Sowimi. Nie zdawaliśmy sobie nawet sprawy, jak wiele ciekawostek kryją w sobie obiekty oddalone od miejsca naszego zamieszkania zaledwie o kilkadziesiąt kilometrów. Przez te trzy dni dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy więcej, niż w trakcie własnych tygodniowych wypadów z rodziną. Sami nie bylibyśmy w stanie, aż tak precyzyjnie zorganizować sobie pobytu. Mało tego, nasz pobyt nie wiązał się ze stresem organizacyjnym. Nie musieliśmy się obawiać, że gdzieś nie zdążymy lub będziemy czekać w kolejce. Organizacja pobytu była pod każdym względem bardzo dobra. Interesująca była też forma spędzenia czasu poprzez odkrywanie tajemnic i zagadek. Dzieci wciągnęły się tak mocno, że same potem organizowały własne poszukiwania."

Anna Mazurak-Czernicka, mama
"Wiadomo, że z pociechami ciężko się zwiedza, ponieważ najmłodsi szybko się nudzą. Tutaj przez cały weekend żadne z dzieci nie miało okazji, by marudzić. Maluchy odgadywały zagadki, rozwiązywały quizy i mogły dotykać eksponatów. Robiliśmy rzeczy, które normalnie są dla turystów niedostępne. I to jest właśnie urok pakietu. Bardzo podobała nam się możliwość przymierzania mundurów, zdobienie talerzy i świetnie bawiliśmy się rzucając jajkami w żołnierza pruskiego."

Mirosław Jarosz, tato
"Pomysł jest znakomity. Dotychczas nie było na naszym terenie takiej tradycji podróżowania. Można było oczywiście pojechać, by zwiedzić zabytki, ale nic się nie uzyskiwało dodatkowego. Jednak taka czynna forma poznawania historii daje więcej możliwości. Przychodzimy na zamek, czy też do kompleksu Włodarz, gdzie już w przebraniu czeka na nas przewodnik lub inna postać z epoki. Dzieci chętniej w tym uczestniczą, bo całość skoordynowana jest w przyjemną zabawę. Nam podobały się wszystkie elementy, ponieważ zwiedzanie zamienione zostało w przygodę."

ZnaneNieznane pozdrawiam trzy fantastyczne rodziny, które wspólnie odkryły tajemnice Gór Sowich! :-)))

Zdjęcia z rodzinnych przygód znajdziecie w galerii :-)

Dodaj swoją opinie

Wyślij opinię

Nie jesteś zalogowany

Aby móc komentować musisz się zalogować w serwisie ZnaneNieznane

Zaloguj się...

Opinie użytkowników:

TURYSTYCZNY EKSPERYMENT ZnaneNieznane!!!
Oceń opinię: 0 5 0
2011-10-07 17:22 JakubBBaczek napisał/a:

Nic tylko polecić!

Sam pomysł już robi wrażenie:)

TURYSTYCZNY EKSPERYMENT ZnaneNieznane!!!
Oceń opinię: 0 5 0
2011-09-07 15:39 Badds napisał/a:

Super sprawa !!!

Chętnie wzięłabym udział.