Inne blogi

Może Cię zainteresować

Ciekawe atrakcje

Wybrane wydarzenia

W trasie

Zainspiruj się podróżami innych

Szlachetna Paczka 2011
0

Szlachetne serca
W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Na czym polega ta piękna inicjatywa? Darczyńca wybiera rodzinę, której potrzeby są wymienione na stronie internetowej Szlachetnej Paczki. Wyszukaniem potrzebujących i dostarczeniem paczki zajmują się wolontariusze.
Paczki przygotowują osoby indywidualne, firmy, a nierzadko po prostu grupa znajomych, tak jak to było w naszym przypadku :-)

Przygotowania paczuchy
Koleżanka z redakcji rzuciła tydzień temu hasło o projekcie “Szlachetna Paczka”. Razem z przyjaciółką Paulą, którą serdecznie pozdrawiamy, wybrały rodzinę, która potrzebowała wsparcia. W kilka minut do organizowania paczki przyłączyło się kilka osób. Następnie rozesłaliśmy maila do znajomych i jeszcze tego samego dnia przyszedł “odzew” od kolejnych osób. Potraktowaliśmy to jako niezobowiązującą akcję. Do pomocy łącznie zgłosiło się 18 osób. Mieliśmy niewiele czasu, bo zaledwie 3 dni, a mimo to ilość natychmiastowych reakcji pozytywnie nas zaskoczyła. Paczkę przygotowaliśmy dla samotnej matki z 2 dzieci, córka ma lat 13, synek 8. Po zebraniu funduszy zakupiliśmy najpotrzebniejsze rzeczy (wymienione na stronie www całej akcji). Dodatkowo dorzuciliśmy do paczki ubrania i grę dla dzieci. Wśród zakupionych przedmiotów znalazły się: środki czystości, żywność długoterminowa, buty zimowe dla dzieci, komplety pościeli, słodycze, artykuły szkolne i papiernicze.

Być Mikołajem jest przyjemnie!
W ostatnią sobotę w czasie przekazania podarków okazało się, że nasza paczucha była największa i kompletna, co oznacza, że udało nam się zapewnić rodzinie to, czego na ten moment najbardziej potrzebowała :-)
Mamy nadzieję, że teraz milej i spokojniej spędza Święta. Życzymy im wszystkiego dobrego!
Dziś otrzymaliśmy dyplom "Szlachetnej Paczki", jednak najbardziej ucieszyły i wzruszyły nas rysunki wykonane przez obdarowane dzieci! To dla nas najpiękniejsze podziękowanie!

Misja zakończona?
Nieee... :-) To dopiero początek. W przyszłym roku też zamierzmy włączyć się do akcji "Szlachetna Paczka". 

"Człowiek ma tyle z życia - ile potrafi dać innym".

Dodaj swoją opinie

Wyślij opinię

Nie jesteś zalogowany

Aby móc komentować musisz się zalogować w serwisie ZnaneNieznane

Zaloguj się...