Inne blogi

Może Cię zainteresować

Ciekawe atrakcje

Wybrane wydarzenia

W trasie

Zainspiruj się podróżami innych

Nowe prawa dzieci na Dzień Dziecka - relacja i foto
0

1 czerwca, czyli w święto wszystkich dzieci, ZnaneNieznane złożyło pierwszą i najdłuższą inicjatywę „ustawodawczą” z przymrużeniem oka na Sejm Dzieci i Młodzieży.

W ramach inicjatywy zebraliśmy kilkanaście tysięcy kolorowych odcisków dłoni, na prawie 100 metrach płótna, jako poparcie dla „ZnanychNieznanych praw dziecka”: 1. Prawo dziecka do soboty bez telewizora i 2. Prawo dziecka do podróżowania z rodzicami w weekendy. Celem kampanii społecznej jest zwrócenie uwagi na jakość więzi i bliskości w rodzinie.

1 czerwca w Warszawie, koło Sejmu, przy Szkole Podstawowej nr 12, swoje poparcie dla nowych praw dzieci składały dzieci i młodzież.
Odwiedził nas również patron honorowy tej kampanii społecznej - Marek Michalak z córką oraz Pani Henryka Krzywonos. Oni również złożyli swoje poparcie wśród innych kolorowych odcisków dłoni.

Następnie dziecięcy, radosny pochód z rozwiniętymi płótnami z poparciem i inicjatywą przeszedł do Wydziału Podawczego Kancelarii Sejmu. Inicjatywa została tam przyjęta wraz z 10 metrami płótna zapełnionego kolorowymi odciskami dłoni i głosami poparcia, by mogło trafić na ręce marszałka sejmu Grzegorza Schetyny.

Jak wyglądał ten szczególny dzień? Obejrzyjcie galerię zdjęć :-)

Dodaj swoją opinie

Wyślij opinię

Nie jesteś zalogowany

Aby móc komentować musisz się zalogować w serwisie ZnaneNieznane

Zaloguj się...