Inne blogi

Może Cię zainteresować

Ciekawe atrakcje

Wybrane wydarzenia

W trasie

Zainspiruj się podróżami innych

Apel do przedszkoli i szkół!
0

Apel do przedszkoli i szkół!

Rodzinne podróże kontra telewizor!

Poprzyjcie, prosimy, pierwszą w historii społecznościową inicjatywę ustawodawczą na Sejm… Dzieci i Młodzieży. Chcemy, aby w dniu swoich obrad, 1 czerwca,  tenże Sejm zrobił dzieciom prezent na Dzień Dziecka, i uchwalił dwa nowe prawa dzieci:

1.      Prawo dzieci do soboty bez telewizora

2.      Prawo dzieci do podróżowania z rodzicami w weekendy

Dlatego zwracamy się z apelem do dyrekcji, nauczycieli i dzieci przedszkoli i szkół – podpiszcie się pod naszą inicjatywą ustawodawczą z przymrużeniem oka! Kolorowymi dłońmi!

Jak to zrobić?

Tutaj (link) jest wzór plakatu, który można wydrukować lub potraktować jako inspirację do namalowania swojego dużego plakatu. Niech dzieci maczają dłonie w farbkach i robią kolorowe odciski pod tekstem nowych praw. Skany lub zdjęcia plakatów z dłońmi poparcia (lub tylko ilość złożonych podpisów poparcia), wraz z informacją o przedszkolu, szkole (nazwa placówki, adres) przesyłajcie Państwo na adres: redakcja@znanenieznane.pl

O kampanii społecznej:

Dzieci spędzają w soboty średnio 3 godziny 4 minuty przed telewizorem, a rocznie - 34 dni przed telewizorem, a ich rodzice średnio w weekendy prawie 10 godzin, a rocznie – 54 dni! (najnowsze badania TNS OBOP, styczeń-kwiecień 2011). Celem tej kampanii społecznej  jest zwrócenie uwagi na poważny i rosnący problem jakości więzi i bliskości w rodzinie. Kampania to społecznościowa inicjatywa ustawodawcza z przymrużeniem oka. Ambasadorem kampanii jest Marek Kaminski. Popiera nas również Anna Kobus i www.malypodroznik.pl

Poparcie zbieramy w dziecinny sposób; np. ustanowiliśmy rekord w kategorii najdłuższa inicjatywa ustawodawcza skierowana do Sejmu Dzieci i Młodzieży: 30 metrów podpisów poparcia w formie kolorowych odcisków dłoni złożonych przez dzieci, młodzież i dorosłych w Świdnicy!

Informacja prasowa o kampanii: http://znanenieznane.pl/uzytkownicy/blogi/ZnaneNieznane?Blog=f7gr1t709o4md6

Zdjęcia ze startu akcji: http://znanenieznane.pl/podziel-sie-i-korzystaj/blogi-1?Blog=fb7a2es09no8ph

Organizatorem kampanii społecznej jest Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy, pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka - Marka Michalaka.

Dziękujemy za przyłączenie się do naszej kampanii!

 

Dodaj swoją opinie

Wyślij opinię

Nie jesteś zalogowany

Aby móc komentować musisz się zalogować w serwisie ZnaneNieznane

Zaloguj się...