Co znajdziesz na ZnaneNieznane?

Ciekawe atrakcje na maila!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, a co tydzień dostaniesz świeżą dawkę wypoczynku!

Dodaj

O nas

Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość to organizacja pozarządowa o profilu eksperckim i działająca w formule non-profit. Funkcjonujemy od 1992 roku, a nasz zespół liczy dziś 30 osób. Od początku pracujemy wyłącznie w reżimie projektowo-zadaniowym. Zrealizowaliśmy tak kilkadziesiąt przedsięwzięć, których celem zawsze było torowanie nowych dróg rozwoju społecznego i gospodarczego, czy to na poziomie lokalnym czy regionalnym. Pojawiamy się tam, gdzie tzw. rynek nie uruchomił samoistnie wielu rezerw rozwojowych, z których mogłyby korzystać firmy, gminy i społeczności lokalne (bo nie zostały odkryte, bo się nie opłaciło, bo realizacja była zbyt trudna…).

Naszym głównym kapitałem są nasze pomysły i wypracowana przez lata zdolność do wprowadzania ich w życie. Od początku naszego istnienia jesteśmy zespołem doradców, którzy programowo są przygotowani do pracy, mającej wskazywać nowe kierunki rozwoju przedsiębiorstwom, szczególnie tym małym i średnim. To właśnie 20 lat pracy na rzecz przedsiębiorców dało nam doświadczenie i wiedzę, jak sprawnie wykonywać swoją pracę. Ale także, jak budować projekty, których celem jest zmiana biznesowych modeli działania pojedynczych firm i całych ich grup. To dlatego nasze rozwiązania zawsze polegają na szukaniu nieoczywistych i niewykorzystanych związków, i to nie tylko pomiędzy samymi firmami, ale także pomiędzy gminami, uczelniami czy organizacjami pozarządowymi. Niektóre sektory, jak na przykład turystyka czy energetyka, stały się nam szczególnie bliskie, bo mają ogromny i wciąż mało wykorzystany potencjał do takiej kooperacji.

Odszukiwanie wspólnych mianowników pomiędzy podmiotami o tak zróżnicowanych doświadczeniach i umiejętnościach i wykorzystanie w dobrze przemyślanych wspólnych projektach to wg nas klucz do innowacji w Polsce. To klucz do zmiany na poziomie społecznym i gospodarczym . Nie tej, która skutkuje inwestycjami kosztującymi dziesiątki milionów złotych, lecz tej, która uruchamia pokłady pomysłowości i inwencji (innowacyjności?).

Myśleć więcej czy wydawać więcej? Decyzja należy do każdego z nas. Projekty Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość są naszą odpowiedzią na ten dylemat. Więcej na ich temat można dowiedzieć na stronie www.fea.pl.